Nie bez powodu mówi się, że angielski jest językiem uniwersalnym i międzynarodowym. Jego znajomość jest traktowana już jako oczywistość. Uczą się go dzieci w podstawówce, wymagają go pracodawcy podczas rekrutacji nowych pracowników. Wielu rodziców mimo to zastanawia się, kiedy jest odpowiedni moment na zapisanie dziecka na zorganizowane zajęcia z języka angielskiego. I czy w ogóle takie dodatkowe zajęcia są potrzebne ich dziecku?

zajęcia z angielskiego dla przedszkolaków

Przedszkole i angielski

Nasze dzieci w zasadzie od urodzenia mają do czynienia z językiem angielskim. Nie musimy się nawet specjalnie wysilać, ponieważ angielski otacza nas z każdej strony. Piosenki w radiu, programy telewizyjne czy chociażby anglojęzyczne imiona w książeczkach dla dzieci. Do tego w przedszkolu dzieci często mają zajęcia z wykorzystywaniem elementów języka angielskiego. To sprawia, że język angielski staje się coraz mniej obcy dla takiego przedszkolaka.

Warto pamiętać, że dzieci w wieku przedszkolnym mają wyjątkowo chłonne umysły i znakomicie zapamiętują oraz przyswajają nowe informacje. Dlaczego więc nie wykorzystać tego wspaniałego momentu w rozwoju naszego przedszkolaka i nie zapisać go na zajęcia dodatkowe z języka angielskiego? 

Oczywiście, to rodzic wie najlepiej, czy jego dziecko jest gotowe na takie zajęcia, czy dobrze czuje się w grupie innych dzieci. Niemniej warto dać mu szansę, ponieważ dzieci często potrafią nas pozytywnie zaskoczyć!

To jaki wiek jest odpowiedni na zajęcia z angielskiego?

Wiele szkół językowych prowadzi zajęcia już dla trzylatków! Takie zajęcia w niczym nie przypominają nudnego siedzenia w ławkach i prób zapamiętania nowych słówek. Nauczyciel najczęściej bawi się z dziećmi i podczas tej zabawy przedszkolaki nawet nie zauważają, ilu nowych rzeczy się uczą! Doświadczony prowadzący śpiewa z dziećmi piosenki po angielsku, recytują wierszyki, tańczą i w ten sposób maluchy świetnie zapamiętują nowe informacje.  Zajęcia z angielskiego dla przedszkolaków zazwyczaj trwają pół godziny, dzięki czemu dziecko nie zdąży się za bardzo zmęczyć.

Warto rozejrzeć się, czy w Waszym mieście są organizowane zajęcia z języka angielskiego dla dzieci. Akademia Fun&Done w Kołbieli zaprasza na swoje zajęcia z angielskiego już czteroletnie przedszkolaki — zapoznaj się z naszą ofertą! Na pewno w Waszej okolicy również odbywają się takie zajęcia!

Tagi: , ,

Leave a Reply