Coraz bliżej wiosna, a więc coraz bardziej zbliża się egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego. Zapoznając się z listą wymagań egzaminacyjnych, możesz poczuć się przytłoczony. Wydawałoby się, że to wszystko powinno być dla Ciebie zrozumiałe, w końcu nie od dzisiaj uczysz się języka angielskiego. Jednakże czujesz ogarniającą Cię niepewność i wątpliwości — „czy aby na pewno nie potrzebuję powtórki?”.

egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego

Czy jest Ci potrzebna powtórka przed egzaminem ósmoklasisty z języka angielskiego?

Wielu uczniów martwi się, że ich znajomość języka jest niewystarczająca do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego. Ostatnie dwa lata były bardzo trudne dla edukacji i dla młodzieży. Częsta nauka zdalna, odwoływane lekcje, kwarantanny — to może sprawić, że nawet najbardziej pilny uczeń poczuje się niepewnie w obliczu zbliżającego się egzaminu ósmoklasisty. Warto w tej sytuacji zadbać o powtórkę z języka angielskiego z profesjonalną pomocą. Szkoły językowe organizują specjalne korepetycje z angielskiego, aby wesprzeć uczniów w tym stresującym dla nich czasie. 

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego sprawdza umiejętność rozumienia ze słuchu i rozumienia czytanego tekstu. Uczeń powinien także potrafić napisać krótki tekst w języku angielskim oraz poprawnie wykorzystywać zwroty i wyrażenia, które używane są w codzienności. Ważna jest znajomość zasad gramatycznych i prawidłowe używanie czasów. Trzeba przyznać, że to sporo informacji, które warto sobie usystematyzować na zajęciach przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego.

Egzamin ósmoklasisty — język angielski, a korepetycje

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego pod okiem doświadczonego i przyjaznego prowadzącego pozwala na spokojne utrwalenie wiedzy.

Dzięki zajęciom organizowanym w małych grupach możesz skonfrontować swoje umiejętności i przy wsparciu wykwalifikowanego nauczyciela poprawić błędy, które popełniasz czasem zupełnie nieświadomie. O wiele łatwiej jest zauważyć, co może sprawić Ci trudność w języku angielskim podczas egzaminu ósmoklasisty kiedy spojrzy na to ktoś z doświadczeniem w nauczaniu. 

Być może czujesz się niekomfortowo, pracując w grupie, ale warto dać sobie szansę na spróbowanie takiej metody nauki. Praca w grupie pozwala szybciej oswoić się z językiem, możesz nawiązać przyjaźnie i zyskać nieocenione wsparcie od swoich rówieśników. W końcu kto lepiej niż drugi uczeń zrozumie, na czym polega Twój stres? Grupowe korepetycje z angielskiego pozwalają zmniejszyć stres przed nadchodzącym egzaminem ósmoklasisty. Często obecność innych uczniów motywuje do jeszcze bardziej wytężonej pracy. 

egzamin ósmoklasisty powtórka

Język angielski Kołbiel

Wiele szkół językowych ma w swojej ofercie zajęcia powtórkowe do egzaminu. Akademia Fun&Done proponuje zajęcia przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego. Zachęcamy do zapisów! Zajęcia mogą odbywać się online albo na miejscu, w Kołbieli. Dzięki programowi przygotowanemu specjalnie dla ósmoklasistów możesz nauczyć się nie tylko materiału potrzebnego do egzaminu. Nauczysz się również rzeczy, które wykorzystasz w codziennym życiu. 

Tagi: , , ,

Leave a Reply