Podjąłeś w końcu decyzję, że chcesz nauczyć się języka angielskiego. Rozważyłeś wszystkie opcje i zdecydowałeś, że sam nie podołasz, potrzebujesz pomocy. Zaczynasz szukać nauczyciela, ale nie masz pojęcia, na co zwrócić uwagę i jaki właściwie powinien być dobry nauczyciel angielskiego. Z naszego wpisu dowiesz się, jak go znaleźć!

dobry nauczyciel angielskiego - jak go znaleźc?

Jaki powinien być dobry nauczyciel angielskiego?

Chcesz znaleźć dobrego nauczyciela angielskiego, bo wszyscy zgodnie twierdzą, że taki właśnie musi być. Ale co właściwie oznacza w kontekście nauczyciela słowo „dobry”? Jakie cechy ma dobry nauczyciel angielskiego? Czym się charakteryzuje? Jak go rozpoznać? Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości.

Naszym zdaniem dobry nauczyciel angielskiego to osoba z pasją, która zwyczajnie uwielbia to, co robi! Wiedza i kompetencje to jedno, ale umiejętność przekazywania swojej wiedzy w sposób kreatywny, ciekawy i dostosowany do potrzeb ucznia, to według nas kluczowe kwestie. Z pewnością pamiętasz ze szkoły przynajmniej jednego nauczyciela, który owszem, był pasjonatem swojej dziedziny, ale kompletnie nie umiał zarazić swoim zamiłowaniem do danego przedmiotu Ciebie i Twoich kolegów z klasy. A przecież właśnie o to chodzi w nauczaniu! O przekazywanie wiedzy, zarażanie zapałem i wzbudzanie w uczniach ciekawości tego, o czym się mówi.

Naprawdę dobry nauczyciel angielskiego sprawi, że podczas zajęć nie będziesz ziewać ze znudzenia, a po nich chętnie będziesz zgłębiać omawiane zagadnienia, powtarzać słówka i zwroty. Niezwykle ważne jest dostosowanie sposobu przekazywania swojej wiedzy do wieku i temperamentu swoich uczniów. Chyba nikt nie wyobraża sobie, żeby dzieci przedszkolne siedziały godzinę grzecznie w ławkach i wypełniały karty pracy, a nastolatkowie uczyli się poprzez zabawę z pokazywaniem części ciała w kółku na dywanie. Zdarza się też tak, że mimo wieku, który wskazywałby na pewien sposób nauczania, okazuje się, że temperament danego ucznia wymaga czegoś innego. Dobry nauczyciel angielskiego jest w stanie to rozpoznać. Dostosuje on swoje metody do grupy czy też indywidualnego ucznia.

Od czego zacząć poszukiwania dobrego nauczyciela angielskiego?

Swoje poszukiwania powinieneś rozpocząć od przemyślenia kilku kwestii. Po pierwsze – jak często będziesz mieć czas na zajęcia? Możesz uczęszczać na nie kilka razy w tygodniu, czy może znajdziesz czas na jedno spotkanie tygodniowo? Po drugie – jaki masz budżet? Wiąże się to też oczywiście z częstotliwością spotkań. Ceny w naszej Akademii sprawdzisz tutaj. Po trzecie – na czym najbardziej Ci zależy? Chcesz nauczyć się płynnego swobodnego mówienia po angielsku? A może zależy Ci na tym, żeby umieć przede wszystkim świetnie czytać w tym języku, bo marzysz o czytaniu brytyjskiej literatury w oryginale? A może najważniejsze jest dla Ciebie rozumienie ze słuchu, bo masz dosyć czekania na polskie premiery filmów i seriali i chciałbyś oglądać je wcześniej? Czwarta sprawa do przemyślenia – lepiej pójdzie Ci nauka w grupie, wśród innych uczących się osób, czy wolisz zajęcia indywidualne? I ostatnia, piąta kwestia – chcesz brać udział w zajęciach stacjonarnych, czy może online?

To jak znaleźć tego dobrego nauczyciela angielskiego?

Gdy już znasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania, czas na właściwe poszukiwania! Zrób krótki research szkół językowych w swojej okolicy. Spisz ich nazwy oraz numery telefonów lub adresy mailowe, adresy stron internetowych. Przejrzyj strony, poszukaj opinii, popytaj znajomych lub ludzi z lokalnych grup, np. na Facebooku. Dlaczego w swojej okolicy? Nawet jeśli zdecydujesz się na zajęcia online, być może w pewnym momencie stwierdzisz, że to jednak nie dla Ciebie. Że chciałbyś spróbować zajęć stacjonarnych. Istnieje wtedy szansa, że Twój nauczyciel czy szkoła językowa prowadzą także takie zajęcia i nie będziesz musiał szukać niczego nowego.

Wybierz sobie 2-3 szkoły językowe czy też indywidualnego nauczyciela. Skontaktuj się z nimi i zapytaj o możliwość zajęć próbnych. Wiele szkół językowych podczas naboru prowadzi także zajęcia pokazowe. Warto się na nie wybrać i sprawdzić, czy nadajcie na tych samych falach. Często już podczas rozmowy jeszcze przed zajęciami, czuje się, czy coś z takiej współpracy może wyniknąć. 

I gotowe! Po kontakcie z kilkoma nauczycielami, mając na uwadze wymienione przez nas cechy dobrego nauczyciela angielskiego, z pewnością zorientujesz się, który z nich jest najlepszy!

Zachęcamy do kontaktu z nami! Prowadzimy zajęcia zarówno stacjonarne, jak i online, a wszystkie nasze lektorki są kreatywne, empatyczne, cierpliwe i uważne na potrzeby swoich uczniów. Zapisy dostępne są pod tym linkiem: http://www.fun-done.pl/zapisy/

Tagi: , ,

Leave a Reply