Marzą Ci się studia na zagranicznej uczelni? A może studiujesz na polskiej uczelni, ale chcesz zaliczyć lektorat bez chodzenia na niego? Być może myślisz o pracy za granicą lub w Polsce, ale w miejscu, gdzie język angielski jest wymagany na naprawdę wysokim poziomie? Może przyszły pracodawca wymaga od Ciebie potwierdzenia swoich kwalifikacji językowych? Pewnie nawet wspomniał o Certyfikatach FCE, CAE, CPE. Ale czym są te Certyfikaty Cambridge? Dowiedz się z naszego wpisu!

certyfikaty cambridge

Czym są Certyfikaty Cambridge?

Certyfikaty Cambridge English to uznawane na całym świecie dokumenty potwierdzające Twoją znajomość języka angielskiego. Te najstarsze na świecie egzaminy nigdy nie tracą swojej ważności – to potwierdzenie znajomości języka na całe życie.

Są uznawane przez szkoły, uniwersytety i pracodawców we wszystkich krajach anglojęzycznych, ale nie tylko. Także tam, gdzie angielski jest po prostu potrzebny. Również w Polsce certyfikat z Cambridge English Assessment otworzy przed Tobą wiele drzwi. 

FCE, CAE, CPE – który wybrać? 

Odpowiedź na to pytanie jest dosyć prosta – ten, który jest Ci potrzebny i do którego jesteś w stanie się przygotować. Choć wszystkie potwierdzają, że nabyłeś swobodę w komunikacji i nie masz problemów ze zrozumieniem autentycznego angielskiego.

FCE jest najpopularniejszym z Certyfikatów Cambridge. Dzisiaj nazywa się B2 First. Certyfikat ten potwierdza, że umiesz posługiwać się angielskim w codziennych sytuacjach, a także że poradzisz sobie w pracy, czy na studiach. Posiadający ten certyfikat nie mają problemu z dyskusją po angielsku, z wyrażaniem opinii i poglądów, z komunikacją pisemną, czy oglądaniem telewizji lub czytaniem książek. 

CAE to dzisiaj C1 Advanced. Ten certyfikat Cambridge pozwoli Ci cieszyć się w pełni studiami prowadzonymi w języku angielskim. Jest to bowiem poziom swobody niemal dorównujący native speakerom. Będąc na takim poziomie, możesz rozmawiać na tematy naukowe czy eksperckie, brać udział w konferencjach i spotkaniach biznesowych. Jest honorowany, gdy ubiegamy się o wizę australijską i z pewnością pomoże przy ubieganiu się o wizę brytyjską, gdy już zajdzie taka konieczność.

CPE to najwyższy możliwy poziom, dzisiaj certyfikat ten nazywa się C2 Proficiency. Ten Certyfikat Cambridge potwierdza opanowanie wyjątkowo wysokiego poziomu znajomości języka angielskiego. Poziom ten posiadają zazwyczaj dobrze wykształceni native speakerzy. Jeśli myślisz o doktoracie na zagranicznej uczelni, ten certyfikat będzie odpowiednim wyborem. Jeśli planujesz prowadzić w pracy negocjacje w języku angielskim na poziomie międzynarodowym, również warto pokusić się o Certyfikat CPE. Jest też przydatny w takich branżach jak dziennikarstwo, copywriting, marketing – wszędzie tam, gdzie angielski musi być na najwyższym poziomie. 

Jak zdobyć Certyfikaty Cambridge? 

Niezależnie od tego, który Certyfikat Cambridge chcesz zdobyć, egzamin będzie wyglądał podobnie. Składa się z 4 części – Reading and Use of English, Writing, Listening i Speaking. Różnią się czasem trwania oraz oczywiście poziomem trudności. Ich ceny kształtują się w okolicach 600-700 zł. 

Warto postawić na przygotowanie do egzaminu z lektorem, w szkole językowej. Jeśli chcesz skorzystać z oferty naszej Zagórskiej Akademii Językowej, serdecznie zapraszamy! Zapisów możesz dokonać tutaj: ZAPISY. Jeśli chcesz poznać obowiązujące u nas ceny, zapraszamy na stronę z ofertą

Nawet jeśli skorzystasz z profesjonalnej pomocy przy nauce, aby zdobyć Certyfikaty Cambridge, pamiętaj, że ważna jest również praca własna i zanurzenie w języku angielskim. 

Tagi: , , , , , , ,

Leave a Reply