Znajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach staje się już normą. Oczywiście zdecydowanie łatwiej jest się uczyć języków obcych dzieciom, dlatego tak ważne jest, żeby zacząć jak najwcześniej. Co jednak, jeśli nie mamy 5 lat, a nadal pragniemy nauczyć się angielskiego? Jak uczyć się efektywnie, gdy czasu wolnego tak niewiele? Jest na to kilka sposobów!

Pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy, gdy myślimy o nauce języka obcego, to oczywiście kurs. I słusznie! W szkole językowej w Kołbieli nauczymy Cię angielskiego. Ale jak wiadomo, nauka na zajęciach to nie wszystko, w domu także należy poświęcić na to trochę czasu. Co konkretnie warto robić i co przyniesie Ci wymierne korzyści? Jakie są najlepsze metody nauki języka angielskiego?

Najlepsze metody nauki języka angielskiego

Najlepsze metody nauki języka angielskiego – immersja językowa

Immersja językowa, czyli inaczej zanurzenie się w języku to naszym skromnym zdaniem absolutna podstawa. Chodzi o to, żeby otaczać się językiem. Słuchanie podcastów, radia, oglądanie telewizji, filmów, seriali – wszystko po angielsku. Zmień język w telefonie i w komputerze na angielski, a zobaczysz, jak szybko nauczysz się przydatnych zwrotów, gdy będziesz chciał coś zmienić lub znaleźć w swoich urządzeniach. Kolejna rzecz, jaką możesz zrobić, to naklejanie małych karteczek post-it z nazwą po angielsku na meble i sprzęty w swoim mieszkaniu. Dzięki temu, że będziesz spoglądać na nie nawet kilkanaście razy dziennie, niezwykle szybko je przyswoisz!

Nauka z serialami

Wymieniliśmy seriale w immersji językowej, ale ten sposób nauki zdecydowanie zasługuje na osobne wyróżnienie. Jest to coraz bardziej doceniana metoda, z czego niezwykle się cieszymy, bo naprawdę potrafi przynieść wspaniałe rezultaty! Choć nie ukrywamy, że najlepiej sprawdzi się w przypadku osób, które już choć trochę się języka uczyły.

No dobrze, ale jak to zrobić? Gdy już wybierzesz serial i konkretny odcinek, włącz go z napisami w języku angielskim. Prawda jest taka, że widząc jednocześnie obraz i tekst, większość rzeczy będziesz w stanie wyłapać z kontekstu. Stopuj serial czy film i zapisuj niezrozumiałe słówka czy wyrażenia głównie wtedy, gdy bez ich znajomości nie jesteś w stanie zrozumieć całej sceny lub gdy dane słowo powtarza się w tym odcinku niezwykle często. Później możesz utworzyć z tymi słówkami fiszki papierowe lub w aplikacji.

Najlepiej by było, gdybyś w niedalekiej przyszłości wrócił do tego samego odcinka i obejrzał go bez napisów, sprawdzając w ten sposób, czy już przyswoiłeś nieznane wcześniej wyrażenia.

Najlepsze metody nauki języka angielskiego – mnemotechniki

O technikach mnemonicznych napisaliśmy już cały wpis, więc tutaj nie będziemy się nad nimi rozwodzić. W skrócie – mnemotechniki to sposoby, dzięki którym dużo prościej jest nam zapamiętywać nowe informacje. Akronimy, system pierwszych liter, rymy, układanie historii, mapy myśli – możliwości jest całe mnóstwo! Po więcej informacji zapraszamy do naszego wpisu: Techniki mnemoniczne – wszystko, co musisz wiedzieć!

Konwersacje

Ten sposób jest w stanie wznieść Twój angielski na zdecydowanie wyższy level! Wykorzystaj możliwości, jakie daje internet i znajdź sobie wirtualnego rozmówcę. Jeśli wolisz tradycyjne listy, możesz poszukać korespondencyjnego przyjaciela, tzw. pen pale.

Prawdziwa konwersacja z prawdziwym człowiekiem to najlepsze co możesz zrobić dla swojej nauki angielskiego, nawet jeśli pisemna. W internecie znajdziesz też miejsca, gdzie obcokrajowcy, chcący nauczyć się polskiego, chętnie pokonwersują z Tobą po angielsku, jeśli Ty pokonwersujesz z nimi po polsku, typowe win-win!

Jeśli jednak wolisz konwersacje na żywo, gdy rozmówca siedzi obok, zapraszamy na naukę angielskiego w Kołbieli – Zagórska Akademia Językowa czeka! 

Tagi: , , , ,

Leave a Reply